Categories
E-cigarety, ecigareta, vaping

Chceš začít vapovat a hledáš pro sebe vhodnou formu? Přečti si, v čem je IZY ONE před svojí konkurencí. Užij si vaping bez omezení!

Svět vapérských zařízení se neustále vyvíjí a s ním i očekávání vapérů. S nástupem IZY ONE ale přichází nová éra, která pro všechny přináší zajímavé inovace. Ty mění možnosti, na jaké jsme byli zvyklí doposud. V našem článku se proto podíváme na rozdíly mezi IZY ONE a jinými značkami e-cigaret, jako jsou IQOS a GLO, a proč může být IZY ONE budoucností ve světě elektronických cigaretových alternativ.

       Zdroj: startitup.sk

 

Co o IZY ONE víme?

 

IZY ONE je moderní elektronická cigareta, která se stává stále častější volbou vaperů. Proč tomu tak je? Odpověď můžeš najít nejen v její vynikající technické specifikaci, o které si povíme později, ale i v následujícím:

 

  • Elegantní design – decentní eleganci podtrhuje bílá barva. IZY ONE si můžeš vzít kamkoliv. Všude s ní budeš působit trendy a moderně. To ocení zejména mladší ročníky.
  • Efektivita vapování – toto zařízení disponuje vlastnostmi, které ti umožní individuálně si přizpůsobit svůj zážitek z vapingu. Rovněž tě příjemně překvapí hustý oblak páry a velká variabilita různých příchutí.
  • Jednoduchá manipulace – IZY ONE je navržena s důrazem na jednoduchost ovládání, což z ní činí ideální e-cigaretu i pro nezkušené vapéry. Žádné otravné nabíjení a nahřívání ti s Izýčkem nehrozí.
  • Dlouhá výdrž baterie – užiješ si více potáhnutí.

 

Co IZY VAPE ONE předcházelo?

Jak to vlastně bylo s elektronickými cigaretami v minulosti? Co předcházelo moderní IZY VAPE ONE a proč už jsou tato zařízení na ústupu, hlavně mezi mladými?

Elektronické cigarety mají své kořeny na konci 20. století. Některé z prvních návrhů e-cigaret se objevily dokonce již v 60. a 70. letech. Skutečný průlom ve světě vapingu ale nastal až v roce 2003, kdy farmaceutický výzkumník a vynálezce Hon Lik z Číny vyvinul moderní verzi e-cigarety.

 

Věděl jsi, že…

…Likův vynález e-cigarety byl motivován jeho osobními zdravotními problémy, které si způsobil kouřením tradičních cigaret? Snaha o vytvoření méně škodlivé alternativy mu přinesla ovoce a stal se milionářem.

 

Prvním komerčně dostupným modelem e-cigarety byl výrobek společnosti Ruyan, který se začal prodávat v Číně v roce 2004. Ovšem velmi rychle se tyto šikovné věcičky rozšířily do celého světa. V pozdějším období vznikly inovace v oblasti alternativ k tradičnímu kouření, jako jsou například IQOS a GLO.

 

IQOS a GLO

 

V souvislosti s porovnáním, které uvádíme níže v přehledné tabulce, je třeba znát alespoň základní informace o těchto dvou vapérských zařízeních.

 Značka IQOS byla vyvinuta společností Philip Morris International a uvedena na trh v roce 2014. Zařízení používá technologii „Heat-not-Burn“ (HNB), která tabákovou náplň zahřívá místo jejího spalování. To vede k uvolňování menšího množství toxických látek než při kouření tradičních cigaret.

Značka GLO je vlastněna společností British American Tobacco a je další alternativou k tradičním cigaretám. Funguje podobně jako IQOS, protože i v tomto případě se používá HNB technologie pro zahřívání náplně.

 

Porovnej si jiná zařízení na vapování s IZY ONE

  Zdroj: iqos.com

 

Pro srovnání IZY ONE s IQOS, GLO a jinými elektronickými cigaretami je třeba zohlednit několik klíčových faktorů:

IQOS 3.0 DUO IQOS 3 MULTI GLO Jiné značky e-cigaret IZY VAPE
Náplň HEETS HEETS NEO 1,6 ml 2,0 ml
Ohřev náplně vnitřní vnitřní vnější e-liquid e-liquid
Nutnost nabíjení ano ano ano ne ne
Čas nabíjení 120 min 75 min 120 min žádný žádný
Teplota zahřívání 350 °C 350 °C 240 °C 220 °C 140 °C
Mačkání tlačítka 15 s 15 s 10–14 s ne ne
Baterie (mAh) 2900 830 –  350 400
Celková výdrž
(počet použití)
20  10  10–30 několik 

dní

několik dní
Počet potáhnutí 14 14 12–15 450* 600*

 

*Počet potáhnutí je orientační, závisí na síle potažení a kapacitě plic. Počet potažení je limitován objemem náplně e-cigarety, která podle regulace EU může být maximálně 2 ml. Dej si proto pozor na značky, které uvádějí počet potáhnutí 800, 900 nebo i více.

Shrnutí

Z našeho srovnání vychází IZY ONE jako jasný vítěz. Podle výzkumů různých světových zdravotnických organizací jsou elektronické cigarety až o 95 % méně škodlivé než tradiční cigarety. A to z důvodu, že ohřev probíhá při mnohem nižších teplotách.

S IZY ONE je to například pouhých 140 °C. U jiných značek e-cigaret je to 220 °C. Ovšem u IQOS je to již 350 °C a u tradičních cigaret dokonce až 800 °C.

Izýčko ti vydrží bezkonkurenčně nejdéle ve srovnání s IQOS nebo jinými značkami e-cigaret. Ze srovnání uvedeného výše je také zřejmé, že nepotřebuješ zapalovač a nemusíš mačkat otravná tlačítka kvůli nahřívání náplně. IZY ONE je navíc vyrobena z ekologických materiálů, které lze recyklovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *