Categories
E-cigarety, ecigareta, vaping

Rozhoduješ se mezi klasickými cigaretami a trendy vapováním? Kterou cestu si vybereš? Přečti si náš článek a možná se rozhodneš.

Jaký typ kuřáka jsi – stará škola, nebo trendy vapeee?

Ve 21. století už klasické cigarety nejsou takovým hitem jako kdysi. Pokud mladí potřebují kouřit, hledají něco trendy a moderního. Patříš k nim i ty? Ovlivňují moderní trendy i tvůj způsob kouření? Podívejme se, co to znamená pro tvůj životní styl a jestli tím ušetříš.

 

Nastává konec éry klasických cigaret?

 

Odpověď je jednoznačná. Ano, zdá se, že klasické cigarety jsou na ústupu. Tento trend je pozorovatelný zejména v zemích, kde vlády zavedly přísnější opatření na kontrolu tabáku a kampaně proti kouření. Mnoho lidí proto přechází na alternativní způsoby užívání tabáku, jako je například vaping, který je považován za méně škodlivý.

 

Jako jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak je, se ukazuje změna životního stylu mladých lidí. Současná generace mladých totiž preferuje nové trendy a inovativní přístupy v každé oblasti svého života. A to včetně toho, jak kouřit. Tento trendový posun je důsledkem různých faktorů.

 

Věděl jsi, že…

…v minulosti existovala celá řada alternativních způsobů kouření, na které se dnes téměř zapomnělo? Například v 17. a 18. století bylo běžné užívání tabáku pomocí kouření tabákových trubiček namočených v alkoholu. Tento historický fakt nám připomíná, že způsoby kouření se v průběhu času měnily. Proto současný trend vapingu není v kontextu vývoje společnosti ničím výjimečným.

 

Vaping – nový symbol mládí?

 

Při příchodu vapingu se zpočátku zdálo, že přitáhne spíše starší a ekonomicky aktivní věkové skupiny. Dnes se ale zdá, že táhne hlavně mladší ročníky. Proč tomu tak je?

 

V první řadě se vaping stává kromě méně škodlivé alternativy k běžným cigaretám také imidžovou záležitostí. To přirozeně láká hlavně mladší. Vapování se dnes pojí se symbolem mládí, a to díky své atraktivnosti a elegantnímu vzhledu. Neméně důležité jsou i ekonomické aspekty – mladí začínají více šetřit.

 

Obecně můžeme módní trend vapingu shrnout následovně:

 

 • Méně škodlivé účinky – ve srovnání s tradičními cigaretami obsahuje vape méně toxinů a škodlivých látek, což snižuje riziko zdravotních komplikací.
 • Široká škála příchutí – e-cigaretu si můžeš vychutnat v mnoha příchutích. Například IZY VAPE ti nabízí až 18 různých příchutí, ze kterých si vybere opravdu každý.
 • Super design – bílý elegantní vzhled IZY VAPE zapadne opravdu všude a do každé společnosti.
 • Šetří životní prostředí – není žádným tajemstvím, že udržitelnost životního prostředí trápí hlavně mladší ročníky.

 

Klasické cigarety vs. vaping

Ještě ses nerozhodl, jaký typ kuřáka jsi? Samozřejmě, že stará škola klasických cigaret i vaping mají své výhody a nevýhody. Ještě předtím, než se přikloníš k jednomu nebo druhému, zvaž následující:

 

Výhody klasických cigaret

 • Jednoduchost použití
 • Široká dostupnost
 • Nikotin je mírný stimulant

 

Nevýhody klasických cigaret

 

 • Velká zdravotní rizika – včetně rakoviny, respiračních onemocnění a srdečních problémů.
 • Znečišťování životního prostředí – při kouření se uvolňují toxické látky, což přispívá ke znečišťování životního prostředí.
 • Vysoké finanční náklady – cigarety jsou drahé a budou ještě dražší.
 • Závislost – nikotin je velmi návyková látka.

 

Výhody vapování

                                                                                                               Zdroj: velvetvape.com

 

 • Je méně škodlivé – e-cigareta neobsahuje spálený tabák a množství toxinů, které jsou přítomny v běžných cigaretách.
 • Má více možností přizpůsobení – vapování je flexibilní. Můžeš si vybrat svou oblíbenou příchuť, která bude příjemná nejen pro tebe, ale také pro tvé okolí.
 • Nižší finanční náklady – ano, e-cigareta je obvykle dražší než balíček cigaret, ale vydrží ti déle.
 • Představuje způsob jak přestat kouřit – použiješ-li nikotinovou IZY VAPE, můžeš si postupně snižovat závislost na nikotinu. Existuje také beznikotinová alternativa.

 

Nevýhody vapování

 

 • Dlouhodobé účinky v horizontu více jak 20 let jsou zatím neznámé – čeká se na další výzkumy. Přestože se v souvislosti s vapováním objevuje mnoho nepravdivých informací, už dnes je jasné, že jde o méně škodlivou alternativu kouření (méně toxinů…).

 

Věděl, jsi že…

…jedno Izýčko ti vydrží tolik, jako kdybys vykouřil tři krabičky cigaret? Z dlouhodobého hlediska tak ušetříš nemalé peníze.

 

Závěr

Bez ohledu na to, zda patříš do staré školy, nebo jsi typ trendy vapeee, buď kritický vůči novým trendům a starej se o své zdraví a pohodlí. Je to jen na tobě, do které skupiny se zařadíš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *