Categories
E-cigarety, ecigareta, vaping

Kouření je přežitek, nastupuje nový trend – vaping. Objev zdravější vaping svět bez tabáku a toxických chemikálií. Přečti si o tom v našem článku!

Kouření je OUT. Objev nový, zdravější vaping svět!

 

Kouření škodí zdraví. To je stará známá věc. Je proto důležité hledat alternativní užívání nikotinu nebo také způsob, jak si zdravěji vychutnávat pocit z kouření. Právě z těchto důvodů se stále více lidí obrací k vapingu. Co to je a co ti přinese, tak o tom se pobavíme v našem článku.

                         Zdroj: pixabay.com

 

Kouření a jeho škodlivé účinky

 

Kouření se dlouhá léta těšilo společenské akceptaci. Dokonce se bralo jako forma relaxace a společenského rituálu. To se ale změnilo, když se prokazatelně dokázala jeho katastrofální škodlivost na lidské zdraví. Důležitou složkou cigaretového kouře je totiž nikotin – chemická látka, která je výrazně návyková. Jednoduše, když s tím začneš, je náročné přestat.

 

Hlavním zdravotním problémem jsou ale toxické chemikálie, které jsou součástí cigaretového kouře. Sem můžeme zařadit například těžké kovy, formaldehyd nebo benzen. Vše jsou to nebezpečné látky, které dokáží způsobit celou řadu zdravotních problémů – respirační, srdečně-cévní nebo dokonce onkologická onemocnění.

 

Věděl jsi, že…

 

…v západních zemích, jako je například Velká Británie a USA, začala společnost měnit svůj postoj ke kouření až od posledních let 20. století?

 

Kouření má navíc nejen negativní vliv na zdraví kuřáků, ale také na lidi v jejich okolí. Zejména ale na děti a na ty, kteří jsou vystaveni pasivnímu kouření. Toxické chemikálie z cigaretového kouře také znečišťují vzduch, což má negativní dopad na životní prostředí. S každým tahem z cigarety tak zvyšuješ riziko škod nejen na své zdraví, ale také na společnost jako celek.

 

Proč je vaping vhodnou alternativou?

 

Vaping se stává stále populárnější alternativou k tradičnímu kouření hned z několika důvodů. Jeho výhody se přitom netýkají pouze zdraví, ale také financí nebo životního prostředí.

 

V první řadě vaping neobsahuje většinu toxických látek, které se nacházejí v cigaretovém kouři. Neobtěžuje tě žádný spálený tabák a dehet, který je zodpovědný za většinu zdravotních problémů spojených s kouřením, jako jsou rakovina plic a nemoci dýchacích cest. Tím samozřejmě eliminuješ také negativní zdravotní vliv na své okolí.

 

TIP

 

Vaping bez nikotinu je ideální volbou v případě, že chceš přestat s kouřením. Přestože do sebe netáhneš návykový nikotin, je vaping užitečným nástrojem ke zmírnění abstinenčních příznaků. To ti umožní postupné snižování potřeby „mít něco v plicích“.

 

Kromě toho vaping je nejen zábavnou a voňavou činností, ale může být také finančně výhodnějším řešením než kouření běžných cigaret. Moderní vaping ti už nabízí elektronické cigarety s dlouhou výdrží, například „izýčko“ až do 700 tahů. A to se v dlouhodobém horizontu na tvé peněžence jistě projeví.

 

Pro srovnání: 1 cigareta IZY VAPE = 3 krabičky cigaret, dle intenzity tahu vapování

 

Co by měl vědět nováček ve světě vapingu?

           Zdroj: praznecigarete.com

  

V podstatě nic důležitého. Trh ti nabízí obrovské množství možností. Na výběr máš různá aroma i různé formy e-liquidů. S IZY VAPE od nás ale bude tvá cesta do zdravějšího světa jednodušší. Proč? Zde jsou hlavní důvody:

 

  • Žádné nabíjení – IZY VAPE je již přednabitá, jednorázová e-cigareta.
  • Žádné nahřívání – to znamená, že IZY VAPE dostaneš bez otravného mačkání tlačítek, jako je tomu například u IQOSu.
  • Žádný zápach – nemusíš vdechovat škodlivý dým jako při nahřívaném tabáku nebo klasické cigaretě
  • Žádné měnění náplně – jedno „izýčko“ má kapacitu až do 600 tahů. Můžeš si vybírat až z 16 různých aromatických náplní.
  • S nikotinem i bez – můžeš si vybrat verzi bez nikotinu, pokud chceš skončit s kouřením. Verze s nikotinem ti zase nabídne potřebný stimulant, například ráno ke kávičce.
  • Jednoduchá manipulace – jen vytáhneš, odstraníš hygienický náustek a vapuješ.

 

Závěr

 

Vaping ti nabízí naději na zlepšení zdraví a kvality života tím, že poskytuje méně škodlivou alternativu ke kouření. Ovšem získáš s ním i mnohé další výhody, jako jsou například jednoduchá obsluha, možnost zbavit se závislosti na nikotinu či úspora v peněžence. Tak vykroč tím správným směrem!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *